Wiele się słyszy o herbatkach wspierających przemianę materii oraz koktajlach zawierających zioła. Jednak, czy zioła wspierające odchudzanie naprawdę są skuteczne? Po które rośliny warto sięgnąć oraz jak je stosować, by działały?

Zioła wspierające odchudzanie- stosowanie

Jest wiele rodzajów ziół, dlatego zależnie od rodzaju możemy je spożywać w różnych formach. Możemy je pić w formie naparów lub napojów. Owoce można jeść świeże lub suszone. Liście możemy dodawać do dań lub soków.

Trzeba pamiętać, że zioła wspierające odchudzanie nie zastąpią nam zbilansowanej diety i aktywności fizycznie. Są za to dodatkiem, który pogłębi ich działania. A teraz czas poznać 6 najlepszych ziołowych wyborów dla redukcji wagi.

Zioła wspierające odchudzanie: Lubczyk

Lubczyk jest rośliną wspierającą trawienie i pomaga we wchłanianiu substancji odżywczych. Dodatkowo poprawi też Twoje samopoczucie, ponieważ oczyszcza organizm z toksyn. Lubczyk zapobiega niestrawnościom i różnego rodzaju problemom żołądkowym. Z jego pomocą pozbędziesz się uczucia wzdęcia.

Zioła wspierające odchudzanie: Estragon

Estragon to dziko rosnące zioło zawiera wiele olejków eterycznych. Jest bogatym źródłem nie tylko witaminy C, ale też potasu i fitosterolu. Estragon wspomaga procesy trawienne oraz stymuluje organizm do większej produkcji żółci. Ta roślina dodatkowo pobudza przemianę materii i usprawnia pracę nerek. Efektem tych działań jest lepsze usuwanie z organizmu niestrawionych resztek pożywienia, co prowadzi do zapobiegania ich odkładania się w postaci tłuszczu i złogów węglowych.

Zioła wspierające odchudzanie
Estragon jest bogaty w witaminę C, potas i fitosterol.

Zioła wspierające odchudzanie: Morwa biała

Morwa biała ma wiele cennych działań prozdrowotnych, jest też najczęściej stosowanym ziołem wspomagającym odchudzanie. Dawniej była ona wykorzystywana w medycynie ludowej. Dziś jej działanie potwierdzają specjaliści w swoich pracach. Wyciągi z liści hamują działanie enzymów rozkładających cukry złożone na te proste. To powoduje, że węglowodany są trawione wolniej, co spowalnia gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Dzięki tym właściwościom morwa biała jest często włączana pomocniczo do leczenia cukrzycy.

Jej owoce poprawiają perystaltykę jelit i ułatwiają usuwanie toksyn z organizmu. Dodatkowo morwę białą możemy spożywać w różnych formach, począwszy od naparów z liści, na suszonych owocach kończą.

Zioła wspierające odchudzanie: Pieprz czarny

Pieprz czarny będący zaliczanym do ziół wspomagających spadek wagi, którego olejki eteryczne działają jak substancje drażniące, pobudzają termoreceptory do pracy. Właśnie ta właściwość powoduje uczucie pieczenia. Dodatkowo skutkuje to zwiększeniem wydzielania soków trawiennych w żołądku, co wywołuje polepszenie procesów metabolicznych organizmu.

Zioła wspierające odchudzanie: Zielony jęczmień

Ta roślina z kategorii „zioła wspierające odchudzanie” to dosłownie młode, jeszcze zielone sadzonki jęczmienia. Naukowcy wykazali, że spożywanie zielonego jęczmienia obniża poziom cukru we krwi. Ta roślina przyspiesza metabolizm organizmu oraz pomaga w spalaniu tkanki tłuodowane dużą zawartością błonnika w jęczmieniu zielonym. Dodatkowo sprawia, że czujemy się najedzeni, usprawnia pracę jelit i zapobiega zaparciom. Poza błonnikiem zawiera też minerały, przeciwutleniacze i witaminy.

Zielony jęczmień najczęściej jest sprzedawany w formie proszku, który dodaje się do różnego rodzaju napojów, ale też koktajli.

Zioła wspierające odchudzanie: Żeń-szeń

Żeń-szeń to ostatni punkt na naszej liście „zioła wspierające odchudzanie”, pomimo że jest to roślina, głównie znana ze swojego działania energetycznego oraz poprawy pamięci i krążenia krwi. To mało kto słyszał o jego właściwościach wspierających zrzucenie zbędnych kilogramów. Wspomaga przemianę materii i polepsza stan flory bakteryjnej. Dodatkowo zwiększa możliwości wydalnicze organizmu. Żeń-szeń będący w kategorii „zioła wspierające odchudzanie” dodatkowo pomaga w rzuceniu zbędnych kilogramów w sposób pośredni. Posiadając właściwości zwiększania energii, zachęca do ćwiczeń.

Spożywamy korzeń tej rośliny polepszającą przemianę materii, świeży lub suszony. W każdej formie możemy dodać go do koktajlu lub ulubionego dania.

To było nasze Top 6 z kategorii „zioła wspierające odchudzanie”. Dowiedz się jakich ziół użyliśmy w naszych smacznych i zdrowych daniach, w tym tygodniu klikając w link: https://codzienniefit.com/menu/

Jeśli zainteresował cię ten temat, to spodoba Ci się również: „Efekt jojo- jak mu zapobiec w 4 krokach?”: https://codzienniefit.com/nadmiar-wody-w-organizmie-6-glownych-powodow-i-przeciwdzialanie/